Warsztaty w ramach projektu MAŁOPOLSKA PAMIĘTA

W dniach 6-7 listopada młodzież z klasy 2E udała się do Oświęcimia w ramach projektu „Małopolska Pamięta”, organizowanego i sponsorowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Na czas wycieczki uczniowie znajdowali się pod opieką: pana Jarosława Pluty i pana Grzegorza Stareńczaka. Poza bardzo dokładnym zwiedzaniem obozu Auschwitz-Birkenau, nasza młodzież uczestniczyła w  warsztatach skłaniających do refleksji na temat propagandy i polskich uchodźców wojennych. Odbyły się one w Centrum Żydowskim, Zakładzie Salezjańskim i Bibliotece (wszystkie trzy obiekty umiejscowione są w Oświęcimiu). Natomiast w dniu 14 grudnia pan Jarosław Pluta wraz z dwoma uczniami, którzy uczestniczyli w zajęciach uda się tam ponowie na podsumowanie tego projektu.  Jego organizacja spodobała się bardzo naszym drugoklasistom i liczą na więcej inicjatyw tego typu w przyszłości.