The art speaks of… LOVE

Tuż przed feriami, 9 lutego, odbyły się ostatnie z cyklu zajęć w ramach projektu prowadzonego pod patronatem Muzeum Narodowego w Krakowie „The art speaks of…” .

Tym razem uczestnicy mieli możliwość zapoznać się z bogatym dorobkiem Stanisława Wyspiańskiego, zwiedzając czasową wystawę w Gmachu Głównym MNK. Na ekspozycji znajduje się blisko 500 dzieł ze zbiorów krakowskiego muzeum pokazujących jak wszechstronnym artystą był Wyspiański. Po wystawie oprowadziła pani Justyna Urbaniec, która przede wszystkim chciała pokazać, w czym przejawia się nowatorstwo człowieka, który „na wszystko patrzał się inaczej”. Po oprowadzeniu uczniowie wypełnili po angielsku kartę pracy, znajdując przewodnie hasło, czyli LOVE. Dla ilustracji miłości wybrali dość zgodnie portrety, w których Wyspiański uwiecznił swoją żonę i dzieci: „Macierzyństwo” oraz „Helenkę z wazonem kwiatów”. Podsumowaniem zajęć było wykonanie plakatów, w których uczniowie zebrali pojęcia ich zdaniem najlepiej opisujące miłość i kojarzące się z tym uczuciem.