Drugi etap wymiany polsko-niemieckiej

W poniedziałek, 27 maja, rozpoczął się drugi etap wymiany ze szkołą Lion-Feuchtwanger-Gymnasium z Monachium. Nasi niemieccy partnerzy wraz z opiekunami przylecieli do Polski po południu i razem z nami udali się do domów. Po tradycyjnym polskim obiedzie, uczniowie udali się na zwiedzanie Kopalni Soli. W kolejnych dniach wymiany odbyły się ciekawe wycieczki. Poznaliśmy historie i zabytki Kazimierza oraz Rynku Głównego, pojechaliśmy do Zakopanego, a niemieccy goście dodatkowo zwiedzili Auschwitz. W piątek, całą grupą tworzyliśmy projekt dotyczący naszej wymiany. Popołudnie spędziliśmy w Krakowie, a wieczorem podziwialiśmy piękny zachód słońca nad Wisłą. Podczas wymiany, nawiązaliśmy znajomości, które przekształciły się w przyjaźń i mam nadzieję, że przetrwają one długie lata. Spędziliśmy mnóstwo wspaniałych chwil, które miło będziemy wspominać przez długi czas. Należy dodać, że realizacja wymiany była możliwa dzięki dofinansowaniu Fundacji Deutsch-Polnisches Jugendwerk – Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
Justyna Kocwa 2e