Misja szkoły

Jesteśmy szkołą środowiskową, przyjazną dla każdego ucznia. Stosujemy zasadę indywidualizacji procesu nauczania dostosowując wymagania do możliwości i zdolności jednostki. Mając na uwadze rozwarstwienie społeczno-ekonomiczne społeczeństwa lokalnego stwarzamy możliwości wyrównania szans edukacyjnych wszystkim uczniom. Szczególną opieką otaczamy młodzież wywodzącą się ze środowisk zagrożonych patologią społeczną, pochodzącą z różnych grup dyspanseryjnych, a nawet młodzież z dysfunkcjami w tym młodzież niepełnosprawną. Wychowujemy w duchu patriotyzmu, szacunku dla innych, stwarzając optymalne warunki do rozwoju osobowości młodego człowieka.

Wizja szkoły

I KSZTAŁCENIE

• Stosujemy aktywizujące metody nauczania
  • Wykorzystujemy technologię informacyjną
  • Wspieramy uczniów z trudnościami edukacyjnymi
  • Zapewniamy rozwój zainteresowań i zdolności
  • Stosujemy motywacyjny system oceniania uczniów
  • Proponujemy zróżnicowane zajęcia pozalekcyjne
  • Stosujemy korelację międzyprzedmiotową
  • Systematycznie mierzymy jakość pracy placówki przez ( testy diagnostyczne, egzaminy maturalne, badania osiągnięć edukacyjnych, hospitacje diagnozujące, lekcje otwarte, wyniki egzaminów na uczelnie wyższe).

II WYCHOWANIE I OPIEKA

• Stwarzamy atmosferę przyjazną każdemu uczniowi
  • Wdrażamy programy profilaktyczne
  • Stosujemy zasadę indywidualizacji procesu nauczania